A 204. MTK–Újpest bajnoki mérkőzés következik
2012-08-23 11:26 - ujpestfc.hu
A pénteki párharc a második legnagyobb múltra visszatekintő párosítás a magyar futballban

Pénteken 19:00 órakor következik az Újpest és az MTK 204. bajnoki mérkőzése az élvonalban – ez a párosítás Magyarországon minden idők második legpatinásabb párharca. Az eddigi 203 MTK–Újpest bajnoki meccs mérlege enyhe újpesti fölényt mutat.

Csapatunk az eddigi 79 győzelem mellett 48 döntetlent ért el a kék-fehérek ellen, míg 76-szor az MTK nyert. Gólkülönbségünk 350-354.

A Hungária körúton viszont az MTK áll jobban. Vendéglátóink otthonában 79-szer játszottunk, 29-szer nyertünk, 17-szer döntetlen eredmény született, 33-szor pedig a házigazdák győztek (119-139).

Első alkalommal közel 107 éve, 1905. április 2-án találkoztunk a kék-fehérekkel. A Millenárison megrendezett bajnoki találkozón nagy csatában az MTK szerezte meg a bajnoki pontokat (MTK–Újpest 2-1). Első gólunkat Prácser szerezte az MTK ellen. Az első újpesti győzelem 1910-ben sikerült: a Hungária körúton 2-0-ra vertük a házigazdákat.

A két együttes utolsó négy mérkőzéséből háromszor mi nyertünk, egyszer pedig az MTK hagyta el győztesen a pályát.

A 2009/2010-es bajnokság őszi idényében a Szusza Ferenc Stadionban mérkőzött meg a két csapat. A 2009. október 24-én lejátszott találkozón Rajczi góljával már a 7. percben megszereztük a vezetést, de még az első félidő lefújása előtt Gosztonyi, majd Vági találatával az MTK fordítani tudott. A második játékrész 56. percében Simek góljával sikerült egyenlítenünk, majd hét perccel később Takács állította be a 3-2-es végeredményt. Tavasszal Pál András négy góljának köszönhetően előbb 2-0-ra, majd 4-1-re is vezetett már az MTK, de Korcsmár Zsolt és Vaskó Tamás góljaival, valamint Dusan Vasziljevics triplájával végül 5-4-re megnyertük a szezon talán legemlékezetesebb mérkőzését.

A 2010/2011-es szezon őszi mérkőzésén remek mérkőzést játszott a két csapat. Együttesünk fölényben játszott, amit mutat a 6:16-os szögletarány is, a lehetőségeinket azonban nem sikerült kihasználni. Az utolsó percben, egy szöglet után Tischler fejese utat talált kapunk hálójába, így az MTK szerezte meg a győzelmet (1-0). Sportszerű mérkőzés volt, a meccs egyetlen sárga lapját a gólszerző kapta túlzott gólörömért.

A tavaszi összecsapáson sikerült visszavágni a vereségért, hiszen a 2011. március 20-án lejátszott hazai mérkőzésen 1-0-s félidőt követően 2-1-re nyertünk Ahjupera, valamint az azóta már az MTK-t erősítő Balajti góljával. A szezon végén az MTK búcsúzni kényszerült az élvonaltól, így az előző bajnoki kiírásban nem találkoztunk a kék-fehérekkel, akik azonban magabiztosan jutottak vissza az NB I-be, miközben a Magyar Kupában egészen a döntőig meneteltek.